Повернутися на головну сторінку

Окрім соціальних проєктів, подій зі всього світу та історій про своїх колег, Scatec тримає у своїй кишені купу технологічних рішень. Тому прийшов час для рубрики #ІнженернаКраса в якій розповімо, з чого складаються сучасні сонячні електростанції.

Інвертор — це наш перший герой. Цей пристрій переробляє електроенергію постійного струму в енергію змінного струму. У цьому є потреба, адже отримана із сонячних панелей енергія непридатна для загальної мережі, а тому має бути перероблена.

Scatec на своїх станціях використовує промислові стрінгові інвертори Huawei. З їхньою допомогою панелі, які знаходяться під прямим сонячним світлом або в тіні від хмар, виробляють свої максимальні показники. Для цього інвертори мають  спеціальні трекери МРРТ, які дозволяють отримати максимальну  потужність з кожного стрінгу. Стрінг — це поєднані 28 панелей в один ланцюжок. Напруга  кожної панелі в ланцюжку додається до наступної, так на виході отримуємо високу напругу до 1500 вольт. Після чого, кожен ланцюжок підключається до інвертора. Його спроможність працювати з високою напругою дає можливість зменшити втрати під час передання електроенергії. Далі інвертор перетворює енергію постійного струму в енергію змінного струму.   Після чого кожен інвертор передає усе вироблене до трансформаторної підстанції, яка підвищує напругу та передає енергію в загальну мережу.