Повернутися на головну сторінку

ГО Буслав Січ народилася у 2007 році з метою просвітництва молоді. Тодішні діячі займалися встановлення меморіальних дощок, допомогою бібліотекам та наметовим табором “Таборівки”.

Під час та після Революції гідності у 2014 році організація пережила своє друге цвітіння. Пріоритети змінилися на допомогу громаді, моніторинг влади та розв’язання окремих проблем. Так була засновано альтернативну газету, розроблено нормативні документи та оцінено бюджети. Зусиллями Олексія та команди, у місті запрацювали електронні петиції, фіксація засідань міської влади, тобто корисні ініціативи результати яких досі можна відчути.

З початком війни діячі об’єдналися навколо проєкту “Тиха гавань”, що обрав за мету підтримати цивільне населення матеріально. Інфраструктура Богуслава не була готова до дефіциту продуктів, закриття двох супермаркетів та такого напливу ВПО. Тому команда визначила критичні потреби, створила циклічний механізм для їх задоволення та навіть організувала звітність. Процедура така: людина реєструється у формі, заявки збираються, кол-центр обдзвонює усіх та призначає час для візиту. Через проєкт пройшло вже понад 8 тисяч людей. Процедура повторюється кожного місяця з перервою на тиждень пошуків. З кінця березня проєкту вдалося залучити понад 770 тисяч гривень та приблизно 40 тонн гуманітарної допомоги. Олексій пояснює, що профілем ГОшки є продуктові, гігієнічні та дитячі набори. Медикаментами не займаються, бо немає компетенції.

Зараз команда з понад 20 членів розуміє, що проєкт є тимчасовою латкою, необхідно думати над розв’язання проблеми. У громаді сьогодні проживає понад 9 тисяч вимушених мігрантів. Вони потребують на роботу, садочки для дітей та соціалізацію. За допомогою нетворкінгів та підтримки бізнес-ідей можна залучити їх до життя громади, зробити їх корисними Богуславу. Саме на цьому зараз зосереджена команда – зробити так, аби усі жили дружно.