Повернутися на головну сторінку

Сьогодні слушний день для розповіді про нову героїню рубрики #ЛицяГромади. У серії цих дописів ми розповідаємо про змінотворців, які працюють в областях поряд зі Scatec. 

З 2018 розу у Новому Чигирині, Черкаська область, зростає простір “ХАТА-ХАБ”. Діна Глазунова відкрила його спочатку у власній квартирі, як місце для дитячого розвитку, реалізації та спілкування. За 5 років хаб зріс, змінив локацію на більшу, відбрунькувався його молодіжний відділ та змінився у перші дні війни.

Діна з командою швидко оговталися від шоку та вирішили створити тимчасовий притулок у приміщенні хабу. Разом зі Scatec простір обладнали усім необхідним для проживання 15 – 20 вимушених мігрантів. Більше про співпрацю за посиланням під дописом. Окрім цього ХАТА-ХАБ підтримував людей речами першого вжитку, засобами гігієни, памперсами, дитячим харчуванням, їжею та декількома послугами. У хабі працює пральня, майстерня ремонту одягу та соціальна перукарня.  Безплатно для жителів притулку та з 50% знижкою для ВПО.

Робота на цьому не припинилася – необхідно було соціалізувати новоприбулих у громаді. Діти, молоді мами та звичайні дорослі потребували на відпочинок та спілкування. Відтак, простір почав збирати дітей на гуртках малювання, народних ремесел, скандинавської ходи, Академії вуличного футболу та іграх в шашки. Поряд з малечею поралися й батьки, які у хабі можуть відпочити, порадитися й отримати допомогу. Одна з жінок навіть розпочала уроки оригамі й чується тепер ліпше.

У такий спосіб Діна і її команда наближає перемогу. Зараз їхні ідеї вже не вміщуються в одному місці, а тому побажаємо їм зростання!