Повернутися на головну сторінку

Рубрика #ЛицяГромади – це серія коротких розмов зі змінотворцями, які працюють у громадах поряд із Scatec. Ми хочемо показати діячів, що поступово день за днем роблять країну кращою, але невідомі за межами свого регіону.

Антон Юрченко громадський діяч Кам’янки, голова ГО «Молодіжне об’єднання Нове покоління Кам’янщини», керівник «Молодіжний простір “Саме час”» та член багатьох об’єднань. Він допомагає молоді знайти себе та реалізувати власний потенціал.

Його команда налічує 17 людей – це школярі, студенти та вже дорослі люди до 35 років. Спільнота у невеликому місті формується роками. Її учасники приєднуються після проєктів із бажання допомогти. Деякі з них залишалися роками, але, на жаль, більшість не затримуються. Тому навіть розділяючи задачі між собою, працювати потрібно багато. Антон займається всім: оформленням документації, веденням соціальних мереж та суто проєктним менеджментом. Інколи це дуже виснажує й опускаються руки, але сили завжди знаходяться. Так Антон своїм прикладом доводить, що улюблена справа може бути улюбленою роботою впродовж довгого часу.

Починалося все понад 15 років тому, під час українсько – канадського проєкту «Фенікс». Тоді Антон був активістом учнівського самоврядування та його головою. Після цього швидко минули роки у виші та постало питання: чим займатися далі? Думка, що творчій і креативній молоді Кам’янки потрібне місце, з’явилася одразу. Друзі переконували створити громадську організацію, тож у 2014 році Антон разом із подругою заснував «Молодіжне об’єднання Нове покоління Кам’янщини». Перший рік був складним: буремні події Майдану, відсутність фінансування та проєкти проведені на власні кошти. День сім’ї та матері став слушним приводом об’єднати громаду навколо свята. Відтоді минуло багато часу: отримано перші гранти, відкрито молодіжний простір – у спільноти, нарешті, з’явилося своє місце.

Протягом 8 років було проведено понад 100 заходів. Попри це улюбленим залишився найперший проєкт, зроблений після завершення вишу. А-фактор – це вокальний конкурс, який надихнув багато сердець. Наприкінці Антон отримав багато слів підтримки, що змусили стати на шлях громадського діяча. Адже деякі учасники почали для конкурсу співати, танцювати, а після, навіть, вигравати інші змагання. Тож інколи варто ризикнути, аби змінити чиюсь долю на краще!