Повернутися на головну сторінку

Розпочав свою комерційну роботу ще один проєкт Scatec в Україні – 6 липня, ми святкували офіційне відкриття сонячної електростанції у селі Вітове, що поблизу міста Чигирин (Черкаська область). На церемонії перерізання стрічки були присутні Аліна Свідерська, генеральний директора Scatec Ukraine, Ерік Сведал, посол Норвегії в Україні, Халвор Фоссум Лауріцен, перший віце-президент Scatec у питаннях спеціальних проектів, Олег Самчук, голова правління Черкасиобленерго та Олександр Скічко, голова Черкаської ОДА.

Ми почали будувати сонячну електростанцію потужністю 55 МВт в 2019 році, це вже друга станція компанії Scatec в Черкаській області. В рамках проєкту “Чигирин” протягом 2 років Scatec, крім самої ФЕС, реконструювала існуючу підстанцію Орбіта вартістю 111 млн гривень, побудували нову підстанцію Грінтеко СЕС і дві повітряні лінії 150 кВ від Грінтеко СЕС до Орбіти протяжністю 8 км. Вартість всього проєкту становить майже 2 млрд гривень.

По закінченню церемонії в адміністративній будівлі на території електростанції пройшла зустріч із питань співпраці, до якої долучилися наші колеги з Осло, а також кредитори з European Bank for Reconstruction and Development (EBRD), Nefco in Ukraine та Swedfund. Під час конференції учасники обмінялися привітаннями із нагоди комерційного запуску станції і обговорили соціальні проєкти Scatec в Україні.

Завершальним етапом учорашнього дня стала екскурсія на підстанцію Орбіта, що належить Черкасиобленерго, яку для наших гостей провели її співробітники. За фінансового сприяння Scatec обладнання саму підстанцію та її обладнання було оновлено та реконструйовано цьогоріч. Завдяки цьому, сьогодні і компанія Scatec, і усі місцеві мешканці можуть розраховувати на безперебійне постачання електроенергії.

Ми щиро вдячні нашим гостям, які знайшли час, можливість і бажання розділити із нами цей день. У Scatec ми невтомно повторюємо і справді віримо, що ми повинні самі стати #changemakers аби мати змогу побачити реалізацію омріяних змін. Тож дякуємо кожному, хто долучається до нас на цьому шляху!